W dniu 27 czerwca 2024 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim będzie rozpatrywany Raport o stanie Gminy Koźmin Wielkopolski w 2023 roku. Nad przedstawionym raportem zostanie przeprowadzona debata.
Zgodnie z art. 28aa ust. 6 i 7 ustawy o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2024 r. poz. 609) w debacie nad Raportem o stanie Gminy Koźmin Wielkopolski w 2023 roku mieszkańcy Gminy mogą zabierać głos. Mieszkaniec Gminy Koźmin Wielkopolski, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w ust. 6 ustawy o samorządzie gminnym, składa do przewodniczącego Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób.
Zgodnie z art. 28aa ust. 8 wyżej wymienionej ustawy, zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.
Burmistrz
/-/ mgr inż. Maciej Bratborski