1. Warsztaty "Matematyczne origami" dla uczniów i rodziców (wrzesień).
2. Warsztaty "Wykorzystanie tablicy interaktywnej i narzędzi TIK do nauki matematyki" dla uczniów i rodziców (październik).
3. Turniej gier planszowych dla uczniów i rodziców (październik, listopad).
4. Konkurs matematyczny dla uczniów "As czwartych klas", "As piątych klas", "As szóstych klas" (grudzień); zorganizowany w dwóch kategoriach – dla uczniów, którzy na koniec roku szkolnego 2014/2015 otrzymali z matematyki oceny co najwyżej dobre oraz wyższe niż dobre.
5. Konkurs plastyczny dla uczniów "Matematyczny portret jesieni" (listopad).
6. Gra terenowa dla uczniów i rodziców (listopad, grudzień).
Podczas spotkania dyrektor szkoły Arleta Szkudlarek, przypomniała cele projektu oraz korzyści, jakie uczestnictwo w projekcie przyniosło uczniom, rodzicom i szkole. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwijania zainteresowań matematycznych uczniów zdolnych oraz wyrównywania szans edukacyjnych uczniów mających trudności w nauce matematyki. Zostały zrealizowane cele: wdrożenie systemu atrakcyjnych zajęć, podczas których uczniowie pogłębili i utrwalili wiedzę matematyczną, rozwinęli swoje uzdolnienia i zainteresowania matematyką, wyzwolono twórczą aktywność uczniów za pomocą narzędzi TIK, uczniowie i rodzice dostrzegli użyteczność i obecność matematyki w życiu codziennym.
Pani dyrektor skierowała słowa podziękowania dla nauczycieli: Alicji Gawrońskiej – koordynatora projektu oraz Jolanty Ratajczyk, Beaty Adamiak, Karoliny Aleksandrowicz, Małgorzaty Garlińskiej, Katarzyny Lewandowicz, Łukasza Mikołajczyka, Agnieszki Walczak – Gryski i Leszka Zmyślonego, którzy pomogli w realizacji projektu. Podziękowano również rodzicom za udział w projekcie.
Następnie Alicja Gawrońska podsumowała konkursy zorganizowane w ramach grantu. Wręczono nagrody ufundowane przez Fundację mBanku oraz Ilonę i Sławomira Krzymińskich.
Wspomniano o nawiązaniu współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. 10 uczniów z SP Nr 3 zostało studentami Kolorowego Uniwersytetu w roku akademickim 2015/2016.
W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VI i wielu rodziców. Podziękowano uczestnikom projektu za tak liczne zaangażowanie. Słowa podziękowania skierowano również do dyrekcji szkoły, nauczycieli, którzy służyli radą, swoim doświadczeniem i pomocą w realizacji projektu, bez których nie udałoby się zrealizować zaplanowanych zadań.
Podczas spotkania przedstawiono film wykonany przez Marcina Świdurskiego ucznia klasy V który nawiązywał do zorganizowanej gry terenowej.
Część pierwsza spotkania odbyła się w klasie matematycznej. Dekoracja choinki i inne ozdoby świąteczne zostały wykonane przez uczestników projektu. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać prace plastyczne uczestników konkursu „Matematyczny portret jesieni” oraz zapoznać się z materiałami dotyczącymi realizacji projektu „Matematyka dla wszystkich”.
Następnie zgromadzeni goście i uczestnicy spotkania udali się do sąsiedniej sali lekcyjnej na poczęstunek.
Data publikacji 31.12.2015r.
Tekst: A.Gawrońska, SP Nr 3
Foto: Agnieszka Walczak - Gryska