logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

Ważne informacje

Uczennice koźmińskiej Trójki Karolina Budzińska i Oliwia Gajewska otrzymały III nagrodę w I kategorii wiekowej w Ogólnopolskim Konkursie „Mój las”. 5 czerwca  w Domu Techniki NOT w Warszawie odbyło się podsumowanie konkursu  oraz wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów. To już 26. edycja konkursu. Organizatorem jest Zarząd Główny Stowarzyszenia  Inżynierów  i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody.

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Przeprowadzany jest w dwóch etapach: regionalnym (I etap) i centralnym (II etap).

W konkursie biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych; podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Tematyka prac konkursowych dotyczy szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.

Laureatkom gratulujemy!

Tekst i foto: SP NR 3
Data publikacji: 13.06.2013r.