W sobotę, 20 czerwca mieszkańcy całej Polski będą mogli pod okiem profesjonalistów przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Odbędzie się krajowy trening pierwszej pomocy, którego celem jest nabycie umiejętności ratujących zdrowie i życie.
W tę ogólnopolską akcję zaangażuje się również Gmina Koźmin Wielkopolski. Stoisko treningowe będzie działać podczas festynu rodzinnego, przy Szkole Podstawowej w Starej Obrze. Trening poprowadzą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałkowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim.
Przyjdźcie w godzinach od 14.00 do 17.00.
Wydarzenie odbywa się w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLiOC).
