Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że na terenie gminy Koźmin Wielkopolski w wylosowanych gospodarstwach domowych Główny Urząd Statystyczny realizuje badanie Kondycja gospodarstw domowych (KGD).
Informacja ogólna o badaniu:
Celem badania kondycji gospodarstw domowych jest zebranie informacji o zachowaniach respondentów jako konsumentów. Zbierane są subiektywne opinie dotyczące m.in. ogólnej sytuacji ekonomicznej kraju i sytuacji finansowej gospodarstw domowych, zdolności do oszczędzania oraz planów zakupu dóbr trwałego użytku. Pozyskane informacje wykorzystywane są do oceny bieżącej sytuacji na rynku i oczekiwań konsumenckich, analizowania trendów oraz formułowania krótkookresowych prognoz gospodarczych.
Termin realizacji badania:
cały rok - w pierwszej połowie każdego miesiąca
Metoda realizacji badania:
wywiad telefoniczny realizowany przez ankietera statystycznego
wywiad bezpośredni realizowany przez ankietera statystycznego
Pytania dotyczą:
- składu osobowego gospodarstwa domowego;
- ogólnej sytuacji ekonomicznej kraju;
- sytuacji finansowej gospodarstwa domowego;
- możliwości oszczędzania;
- planów zakupu dóbr trwałego użytku (użytkowanych dłuższy czas).

Tekst : Urząd Statystyczny w Poznaniu
