kwiecień
2020
8
środa
Amadeusza
Cezaryny
Juliany

      

  Strona główna

Dzień Książki z Mikołajkiem

W czwartek, 23 kwietnia, już po raz trzeci w Polsce, obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. obchodziła go pod hasłem „Światowy Dzień Książki z Mikołajkiem”, ponieważ 29 marca minęło 50 lat od pierwszego wydania książki Sempe i Gościnnego Mikołajek. Gośćmi biblioteki byli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. i Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

 

Uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów przygód Mikołajka, czytanych przez zaproszonych gości. W rolę lektora wcielił się Tomasz Szaramowicz, właściciel sklepu zoologicznego w Koźminie. Pan Tomasz sprawił dzieciom ogromną niespodziankę, ponieważ na spotkanie z małymi czytelnikami przyniósł chomiki. Fragmenty książki o dzielnym Mikołajku czytał również Piotr Plewiński, oficer marynarki, którego opowieści o zamorskich przygodach wywołały grad pytań uczestników spotkania. W akcję czytania dzieciom włączył się również Tomisław Balcerek, który jest nie tylko farmaceutą i współwłaścicielem Apteki Rynkowej, ale podróżnikiem i sportowcem, biegającym maratony i półmaratony oraz uprawiającym kolarstwo.

Na zakończenie spotkania, każdy z lektorów, otrzymał czerwoną różę – symbol Światowego Dnia Książki. Trzy godziny spotkań minęły bardzo szybko, ale na pewno na długo zostaną w pamięci młodych czytelników.

 

Tekst i foto: Elżbieta Rychlik

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn