kwiecień
2021
15
czwartek
Adolfiny
Odetty
Wacława

      

  Strona główna

Radni odwiedzili obiekty Koźmińskich Usług Komunalnych

11 kwietnia odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji Rady Miejskiej . Radni, w towarzystwie Zarządu spółki: prezesa Dariusza Olejnika i Pawła Flejsierowicza odwiedzili obiekty zarządzane przez Koźmińskie Usługi Komunalne sp.z o.o.

 

 

 


Pierwszym punktem komisji była wizyta na ujęciu wody przy ulicy Wierzbowej, gdzie radni dowiedzieli się o zawiłościach technologii uzdatniania wody, zobaczyli jaki jest stan wody pobieranej z głębokich 300-metrowych studni i jak przebiega proces jej uzdatniania.

 


Z ujęcia wody w Koźminie Wlkp., radni udali się do Borzęciczek, gdzie obejrzeli nowy, wykonany w ubiegłym roku przez Spółkę, zbiornik do magazynowania wody uzdatnionej o pojemności 400 m3. Inwestycji została wykonana, aby usprawnić system dostarczania wody do mieszkańców i odbiorców przemysłowych z tamtego rejonu gminy, zwłaszcza w okresach zwiększonego poboru wody.

 


W dalszej części radni zapoznali się z postępem prac inwestycyjnych w budowanym przez gminę Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, przy ulicy Prostej. Inwestycja jest realizowana z dofinansowaniem z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w w kwocie 607 356,98 zł. Prace budowlane dobiegają końca, teraz nadszedł czas na uzyskanie niezbędnych pozwoleń na funkcjonowanie punktu. Gmina powierzyła prowadzenie PSZOK-a koźmińskiej spółce komunalnej. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy będą mogli korzystać z PSZOK-a już we wrześniu.

Ostatnim wizytowanym obiektem była działająca od 17 lat oczyszczalnia ścieków, na której radni obejrzeli dobudowane przez Spółkę – wiatę do składowania osadów, wagę oraz nowy punkt zlewny.

 

Po obejrzeniu obiektów radni zapoznali się z wynikami finansowymi, planami inwestycyjnymi, które przedstawił Zarząd.

              

2019-04-12

Tekst i foto: UMiG

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn