kwiecień
2021
15
czwartek
Adolfiny
Odetty
Wacława

      

  Strona główna

Burmistrz rozmawiał z dyrektorami o strajku nauczycieli

4 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się kolejne spotkanie burmistrza Macieja Bratborskiego z dyrektorami placówek oświatowych, poświęcone napiętej sytuacji w oświacie i planowanemu strajkowi nauczycieli.

 

 W spotkaniu uczestniczyli  dyrektorzy wszystkich  gminnych szkół i przedszkola oraz Irena Serek, kierownik referatu oświaty.

Dyrektorzy zapewnili burmistrza, że poinformowali rodziców o strajku, zaplanowanym od 8 kwietnia. Z rozeznania, jakie poczyniono w szkołach wynika, że w przypadku strajku, większość rodziców pozostawi swoje dzieci w domach.

Szefowie placówek oświatowych zapewnili jednak burmistrza, że są przygotowani na zapewnienie opieki uczniom w szkołach. W przypadku braku możliwości sprawowania opieki przez rodziców, uczniowie mogą więc przyjść do swoich szkół. Opiekę nad nimi będą pełnić nauczyciele niestrajkujący, katecheci i dyrektor. Ponieważ chęć posłania dzieci do szkół w czasie strajku zadeklarowało niewielu rodziców, zadecydowano, że jeśli dojdzie do strajku  nauczycieli dowozy do szkół będą odwołane. Rodzice, którzy zechcą pozostawić dzieci w placówkach oświatowych muszą dowieźć do nich dzieci.

Burmistrz pytał dyrektora gimnazjum Arkadiusza Zmyślonego o przygotowania do egzaminu gimnazjalnego. Dyrektor Arkadiusz Zmyślony zapewnił, że koźmińskie gimnazjum  podejmuje działania mające na celu przeprowadzenie egzaminu  w planowanym terminie. Jednak największym problemem jest zapewnienie kadry pedagogicznej na czas egzaminu. W pierwszym i drugim dniu egzaminu dyrektor potrzebuje po 9 nauczycieli do przeprowadzenia egzaminu, a podczas testów językowych – aż 15 pedagogów. To problem w sytuacji, gdy za przystąpieniem do strajku w naszym gimnazjum opowiedziało się sto procent nauczycieli. Dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych na terenie naszej gminy zadeklarowali pomoc w organizacji egzaminu.

Ponieważ sytuacja w oświacie jest dynamiczna, dyrektorzy zapewnili, że na bieżąco będą informować rodziców i burmistrza o swoich decyzjach i działaniach.

 

2019-04-05

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn