kwiecień
2020
8
środa
Amadeusza
Cezaryny
Juliany

      

  Strona główna

Upragniony medal koźminianki

9 marca na poznańskiej Woli odbywały się połączone Mistrzostwa Międzywojewódzkie z Mistrzostwami Okręgu  Województwa  Wielkopolskiego. Zawody zostały zorganizowane przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, w których startowały zawodniczki z Koźmina Wielkopolskiego. W kategorii U 16 w Mistrzostwach Międzywojewódzkich można było startować na dwóch dystansach 1,5 km i 2,5 km. Upragniony brązowy medal wywalczyła Paulina Stempniak.

 

 

 - Koźminianka Paulina Stempniak przygotowywała się do tych zawodów od połowy listopada. Były to dla niej jedne z ważniejszych  zawodów w tym sezonie. Wybór padł na dłuższy dystans 2,5 km. Już od początku biegu uplasowała się grupa 8 dziewcząt, które zdecydowanie odbiegły reszcie stawki ,w połowie dystansu zostały już  tylko 4 zawodniczki, które co chwile wymieniały się prowadzeniem i tak do samej mety trwała walka o medal. Udało się zawodniczce z Koźmina, wytrzymała napór przeciwniczek i minęła linię mety na trzeciej pozycji. Również w tej kategorii z dystansem 1,5 km zmierzyła się  Agata Stanisławska.  Dla niej ten sezon jest pierwszym w kategorii młodziczek i traktujemy go jako naukę, która ma zaprocentować w przyszłości. Zawodniczka z każdym biegiem prezentuje coraz lepsze przygotowanie do zawodów,  z czego jestem bardzo zadowolony -  powiedział trener sekcji lekkoatletycznej GOS w Koźminie  Marcin Szymkowiak.

 

 

W najmłodszej kategorii wiekowej U 14 podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego wystartowały na dystansie 1,0 km trzy najmłodsze zawodniczki, które po bardzo dobrych biegach  zajęły następujące miejsca: Stempniak Zofia 4 miejsce, Brdys Monika uplasowała się na 12 pozycji oraz Golińska Gabriela, która przekroczyła metę jako 13 zawodniczka.

 

2019-03-19

Tekst i foto: Izabela Stanisławska

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn