Strona główna
„Zakończenie żniw ze smakiem” już w najbliższą niedzielę w Wałkowie Drukuj Email
W niedzielę, 24 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski i Rada Sołecka wsi Wałków zapraszają mieszkańców miasta i gminy do Wałkowa na „Zakończenie żniw ze smakiem”. Będzie obrzędowo i smacznie. Tradycję zakończenia żniw zaprezentuje na scenie Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”. Gwiazdą imprezy będzie czeska piosenkarka Gabi Gold, znana ze współpracy z polskim satyrykiem i komikiem, Tadeuszem Drozdą, w programie telewizyjnym „Herbatka u Tadka”. Koła Gospodyń Wiejskich pod okiem szefa kuchni "Hotelu pod Szyszkami" przygotują dla wszystkich gości letnie potrawy według tradycyjnych lokalnych receptur.
Więcej…
 
Wyprawka Szkolna 2014/2015 Drukuj Email
Informujemy rodziców uczniów szkół funkcjonujących na terenie Miasta i Gminy  Koźmin Wlkp., że w dniu 29 lipca br. zostało podpisane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna". Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim Nr 37.2014 z dnia 18 sierpnia 2014 roku, w sprawie składania wniosków o udzielenie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014r. - „Wyprawka szkolna”, ustalony został termin składania wniosków  do dnia 17 września 2014r.
Więcej…
 
Oferta szkolenia z zakresu rzemiosła tradycyjnego i rozwoju turystyki wiejskiej Drukuj Email
Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego realizuje projekt „Cykl szkoleń z zakresu rzemiosła tradycyjnego i rozwoju turystyki wiejskiej” w ramach środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013. Zaplanowane w projekcie działania  skierowane są dla mieszkańców gmin członkowskich LGD „Wielkopolska z Wyobraźnią” w Koźminie Wlkp., tj. gmin BOREK WLKP., POGORZELA, KOŹMIN WLKP., ROZDRAŻEW. Prowadzone są one całkowicie BEZPŁATNIE i mają na celu promocję lokalnej twórczości oraz idei turystyki wiejskiej. Zapraszamy osoby fizyczne, rolników, osoby bezrobotne, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, lokalnych liderów! Szczegóły w załączniku.
Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Rzemiosło tradycyjne.pdf)Rzemiosło tradycyjne.pdf 345 Kb
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych Drukuj Email
Przypominamy, że we wrześniu na terenie miasta oraz we wrześniu i październiku na terenie wiosek /zgodnie z terminami wskazanymi w harmonogramie wywozu odpadów/ odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego  i elektronicznego.
Więcej…
 
Dzieci z Koźmina wypoczywają w Mrzeżynie nad morzem Drukuj Email
W niedzielny poranek, 17 sierpnia, ponad 70 dzieci z koźmińskich szkół wyjechało na kolonię pod hasłem AKADEMIA UŚMIECHU do Mrzeżyna. Przed wyjazdem koloniści zostali mianowani studentami, opiekunowie dziekanami a kierownik kolonii rektorem. Wyjeżdżających pożegnali rodzice , a także Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wielkopolskiego i Justyn Zaradniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp. Kolonia jest dofinansowana z budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.
Więcej…
 
XIII akcja poboru krwi w niedzielę, 24 sierpnia Drukuj Email
 
Strażaczki z OSP Kaniew najlepsze w Śmiglu Drukuj Email
Dziewczyny z kaniewskiej OSP, w ubiegłą niedzielę obroniły tytuł najlepszej drużyny kobiecej uczestniczącej w XI Europejskich i XIV Krajowych Zawodach Sikawek Konnych. Imprezę rozpoczął występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy: drużyna kobieca, drużyna zagraniczna oraz drużyna męska. Wśród grup zagranicznych znaleźli się przedstawiciele Czech, Słowacji, Niemiec i Węgier. W rywalizacji najważniejszy był nie tylko czas, w jakim strażacy wykonywali ćwiczenie bojowe, lecz także prezentacja drużyny. Liczył się wygląd mundurów oraz samej sikawki.
Więcej…
 
Święto Wojska Polskiego - kwiaty pod pomnikiem Drukuj Email
Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej złożyli  kwiaty pod Pomnikiem Wolności z okazji Święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia. Hołd poległym żołnierzom oddali także przedstawiciele szkół i koźmińscy harcerze.  
Więcej…
 
Zawody Sikawek Konnych - Śmigiel 2014 Drukuj Email
 
Zakończenie żniw ze smakiem - Wałków 24.08.2014r. Drukuj Email
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 189