luty
2019
23
sobota
Damiana
Romana
Romany

          



 

 



 



Strona główna

Mądrzy Cyfrowi - projekt w SP Nr 3

W Szkole Podstawowej nr 3 im K. Makuszyńskiego wystartował projekt „Mądrzy Cyfrowi”. Jest to pilotażowy projekt, w którym biorą udział 33 szkoły za całej Polski.  Głównym jego  celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych przy jednoczesnym kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org.

 

 

 

 


W ramach akcji grupa chętnych uczniów klas VI - VIII naszej szkoły w dniach od 20  do 24 sierpnia uczestniczyła w półkoloniach. Wraz z prowadzącymi Katarzyną Mikołajczak  i Agnieszką Walczak – Gryską pracowali nad wartościami ważnymi w naszym życiu, takimi jak: mądrość, wolność, odpowiedzialność, uczciwość, odwaga, szacunek. Poza tym posługiwali się różnymi aplikacjami mobilnymi, programami komputerowymi, poznawali nowe narzędzia i wykorzystywali je w opracowaniu i realizacji projektu społecznego, który ma za zadanie zmienić ich otoczenie, wprowadzić pozytywną zmianę. Uczniowie postanowili zmienić przestrzeń szkolną i zaprojektować, a później zrealizować kącik odpoczynkowy, który nie będzie kojarzył się z typowymi klasowymi pomieszczeniami.

 

 

Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów. Każdego dnia uczniowie realizowali jeden etap projektowy. Nie było czasu na nudę. Podczas zajęć czytano opowiadania z książki „Gorzka czekolada”. Książka promuje odpowiednie postawy społeczne i była świetnym przerywnikiem podczas ciężkiej pracy. Oprócz tego uczniowie wybrali się do słynnej poznańskiej szkoły Łejerów, aby zobaczyć, że szkoła może wyglądać oryginalnie, mieć domową atmosferę.

 

 

 

Uczestnictwo i realizacja tych zajęć pomimo wakacji nie była czasem straconym, to nowe doświadczenie, poza tym ciekawość, czy wartości, które towarzyszyły uczniom podczas zajęć pomogą w dokończeniu projektu. Mamy nadzieję, że tak i wszyscy uczniowie Trójki będą cieszyć się „szkolną nieszkolną” przestrzenią.

 

Działania „Mądrych Cyfrowych” można zobaczyć na Facebooku w grupie Mądrzy Cyfrowi – Koźmin Wielkopolski
https://www.facebook.com/groups/258345734986134/

     

2018-09-04

Tekst i foto: SP Nr 3

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn