marzec
2019
19
wtorek
Aleksandryny
Józefa
Nicety

         

  Strona główna

Mural na 100. Rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Mural upamiętniający bohaterów Powstania Wielkopolskiego został wymalowany na ścianie budynku szatni przy obiektach sportowych na ul. Floriańskiej. Z inicjatywą stworzenia patriotycznego graffiti wyszedł koźmiński fanklub Lecha Poznań. Pomysł kibiców spodobał się i został uwzględniony w programie Gminnych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 

 Okazały mural wspaniale prezentuje się na ścianie szatni KKS „Biały Orzeł”. Projekt muralu był kilkakrotnie konsultowany z burmistrzem Maciejem Bratborskim, któremu zależało na tym, aby nawiązywał on do lokalnych wydarzeń historycznych. W efekcie wykonawca odtworzył na ścianie fragment obrazu Stanisława Masłowskiego, przedstawiający wymarsz I kompanii koźmińskich powstańców na odsiecz Rawicza w styczniu 1919 r.

 

 

Mural został wymalowany przez członka FC Lecha Poznań, a sfinansowany w całości z budżetu miasta i gminy w ramach środków przeznaczonych na organizację Gminnych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 

2018-08-08

Tekst i foto: UMiG

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn