styczeń
2019
22
wtorek
Dominiki
Mateusza
Wincentego

                          

  Strona główna

Sto tysięcy na remont szatni przy boiskach na Floriańskiej

Gmina Koźmin Wielkopolski pozyskała 100 tys. zł na remont szatni na kompleksie sportowym przy ul. Floriańskiej w ramach Programu „Szatnia na Medal”. 29 maja burmistrz Maciej Bratborski podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie tego zadania przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Modernizacja budynku rozpocznie się po 20 czerwca, a  wyremontowany obiekt będzie do dyspozycji  pod koniec sierpnia. 

 

 

Choć szatnie przy boiskach na Floriańskiej są zadbane i nie wyglądają źle, przyszedł czas na ich unowocześnienie. – Planujemy zamontować wentylację w szatniach dla zawodników i szatni sędziów, a także zakupić nowe meble. Konieczny jest również remont łazienek. – mówi Sławomir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu.

 

Ponieważ w ciągu roku na boiskach przy Floriańskiej odbywa się kilkanaście turniejów z udziałem wielu drużyn, a na co dzień trenuje tu jednocześnie kilka ekip sportowych zaplanowano zakup 2 kontenerów szatniowych. Dzięki temu zwiększy się liczba szatni dla zawodników z dwóch do czterech.

 

- Przystąpimy do prac modernizacyjnych po zakończeniu sezonu piłkarskiego. Chciałbym, żeby koźmińska szatnia na medal została oddana do użytku zawodników przez rozpoczęciem rundy jesiennej  – planuje Sławomir Gruchała.

 

„Szatnia na medal” to działanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego skierowane do samorządów lokalnych naszego regionu. Jego  celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną, poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo – sanitarnych przy obiektach sportowych, remont istniejących budynków szatniowo – sanitarnych, a także adaptacja istniejących budynków na potrzeby szatniowe oraz sanitarne i budowa obiektów szatniowych.
Samorządy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 50% wartości inwestycji, w wysokości nieprzekraczającej 100 tys. zł.

 

W sumie modernizacja koźmińskiej szatni będzie kosztować  około 200 tys. zł. Będzie ona sfinansowana z programu „Szatnia na Medal” i z budżetu gminy.

 

 

2018-06-08

Tekst i foto: UMiG

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn