marzec
2019
19
wtorek
Aleksandryny
Józefa
Nicety

         

  Strona główna

Inauguracja Gminnych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego w SOSW im.J.Korczaka

„ Z bogiem w sercu z bronią w ręku, wobec wroga Ojczyzny bez lęku.” -  pod takim hasłem - 9  maja -  w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. J. Korczaka w Borzęciczkach  odbyła się uroczystość inaugurująca obchody Setnej Rocznicy odzyskania Niepodległości i Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Apel uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp., która zaprezentowała  patriotyczny program artystyczny, przygotowany przez nauczycielkę Izabelę Stanisławską.

 

 

 

 

 

 

 

Rys historyczny przebiegu Powstania Wielkopolskiego przedstawił dr Piotr Osuch. Z wielkim zainteresowaniem  i skupieniem uczniowie wysłuchali prelekcji i części artystycznej. Została odśpiewana  „Marsylianka Wielkopolska.” Na zakończenie uroczystości przy dźwiękach werbli na maszt została wciągnięta  flaga narodowa.  Uroczystość miała podniosły charakter i ubogaciła wiedzę uczniów o dziejach naszej Ojczyzny.

 

 

 

 

       


2018-05-11

 

Tekst i foto:

Joanna Rychlik, Barbara Opielewicz

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn