marzec
2019
19
wtorek
Aleksandryny
Józefa
Nicety

         

  Strona główna

I Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Cyrkowych w Borzęciczkach

22 kwietnia  odbył się I Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Cyrkowych. Organizatorem tego niecodziennego przedsięwzięcia był Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach. Pokaz odbywał się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęciczkach dzięki uprzejmości dyrektora Agnieszki Misiak. W przeglądzie wzięły udział grupy cyrkowe: PEGAZ z Leszna, FABRYKA CUDÓW z Piotrkowa Trybunalskiego, STOS z Pabianic, Wesołe Ludki z ZSP  w Borzęciczkach, Gimnazjalna Grupa Cyrkowa z Koźmina Wlkp., Grupa Cyrkowa z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie, SZTUKMISTRZE z Rychwała oraz gospodarz MIX FERAJNA z SOSW w Borzęciczkach.

 

 

 

 

 

 

 

Podczas przeglądu mogliśmy oglądać niesamowite popisy akrobatyczne, jazdę na monocyklach, żonglerkę różnymi przedmiotami, wspaniałe sztuczki z użyciem diabolo, kul poi, talerzy cyrkowych, jak również zabawne występy klaunów. Nie zabrakło także pokazu typu fireshow, który zaprezentowała grupa  z koźmińskiego gimnazjum.

 


Przegląd stał na wysokim poziomie, dzięki czemu nikt z publiczności nie mógł narzekać na nudę. Sztuka cyrkowa, poza artystycznymi walorami ma zastosowanie w pedagogice. Wszechstronnie wpływa na rozwój dzieci i młodzieży, inspiruje pedagogów do innowacyjnych rozwiązań w edukacji. Taką też rolę spełnia w pracy dydaktyczno-wychowawczej w SOSW w Borzęciczkach.

 

Inicjatorem przeglądu był nauczyciel SOSW Marcin Jerzak, który jest  propagatorem pedagogiki cyrku w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w SOSW Borzęciczki.


Wszystkie zespoły zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Uczestnicy przeglądu wyrażając zadowolenie z występów, organizacji przedsięwzięcia   zapowiadali przybycie na kolejną edycję.

 

 

Organizator, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach, serdecznie dziękuje:
Powiatowi Krotoszyńskiemu i Panu Staroście Stanisławowi Szczotce, Burmistrzowi Miasta  i Gminy Koźmin Wlkp., panu Eugeniuszowi Sprucie i firmie LEGE, panu Adamowi Nowakowi i hurtowni NOWAK,  państwu Kusztelak i firmie METPOL, państwu Kaczyńskim i piekarni KACZYŃCY, Piekarni GS Samopomoc Chłopska, państwu Czwojda i piekarni CZWOJDA, firmie GABIPLAST, hurtowni EWA za dobre serce i wsparcie w organizacji przeglądu.

      

2018-04-25

Tekst: Aldona Klinkosz,

Foto: Renata Garsztka, SOSW w Borzęciczkach

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn