grudzień
2018
19
środa
Beniaminy
Dariusza
Gabrieli

                    

  Strona główna

Biały dzień u koźmińskich Skrzatów

Zima, zima biała! – koźmińskie przedszkolaki radośnie powitały nową porę roku. W pierwszym dniu kalendarzowej zimy w przedszkolu zorganizowano biały dzień. Jego celem było przybliżenie dzieciom informacji dotyczących zimowych zmian w przyrodzie, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu, a przede wszystkim wspólna zabawa. Kulminacyjnym punktem dnia była wizyta Pani Zimy.

 

 

 

 

 

 

 Uroczyste powitanie zimy zostało przygotowane przez grupy dzieci 5-letnich wraz z wychowawczyniami. Skrzaciki umówiły się, że na spotkanie zimy ubiorą się tak, aby każde z nich miało na sobie coś białego.

Kiedy nadszedł ten oczekiwany dzień, wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola zebrali się w sali gimnastycznej. Zebrani nie mogli doczekać się, kiedy przybędzie do nich Pani Zima. Kiedy gość pojawił się wśród dzieci, te od razu rozpoznały kto to jest i zaczęły z zimą serdeczną rozmowę. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę.

Później odbyły się wesołe konkurencje pomiędzy grupami. Miał też miejsce pokaz mody zimowej. We wszystkich konkursach dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem. Po wykonaniu zadań przedszkolaki wspólnie zaśpiewały znane piosenki o zimie. Na zakończenie spotkania Pani Zima podziękowała wszystkim za tak uroczyste i wesołe powitanie.

 

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii.Tekst: Edyta Góral (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)
Foto: Paulina Szyszka (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn