wrzesień
2017
26
wtorek
Cypriana
Justyny
Łucji

http://www.kozminwlkp.pl/index.php/3424-111-rocznica-wybuchu-strajku-szkolnego-w-kozminie        

  Strona główna

Pożegnanie sołtysa Kazimierza Marchwiaka

Dziś, na koźmińskim cmentarzu pożegnamy Kazimierza Marchwiaka, sołtysa wsi Tatary, który swoją funkcję sprawował nieprzerwanie od 58 lat. -Sołectwo mam zapisane do śmierci – mawiał z uśmiechem na twarzy pan Kazimierz, który był osobą powszechnie szanowaną i lubianą.

 

 

 

 

 

 Kazimierz Marchwiak był sołtysem Tatarów od 58 lat. Przez te wszystkie lata angażował się w pracę na rzecz sołectwa oraz miasta i gminy Koźmin Wielkopolski, za co Rada Miejska w 2005 roku przyznała mu odznakę "Zasłużony dla Ziemi Koźmińskiej". W 2009 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Uroczystość nadania odznaczenia odbyła się Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. w Poznaniu. Sołtys Tatarów otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi z rąk wojewody.  

Rok później Kazimierz Marchwiak został uhonorowany tytułem „Sołtys Roku 2010” w konkursie organizowanym przez redakcję "Gazety Sołeckiej" oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Nagrodę odebrał w Senacie RP  z rąk Marszałka Senatu.

 

Sołtys senior urodził się w Tatarach  w 1936 roku.  Ma czwórkę dzieci - dwie córki i dwóch synów. Sołectwo objął w 1959 roku.

 

Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz.11.00 w kościele św. Trójcy w Koźminie Wielkopolskim.

 

Data 14.07.2017 r.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn