czerwiec
2018
21
czwartek
Alicji
Alojzego
Rudolfa

                          

  Strona główna

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. wśród zwycięzców IV edycji Konkursu Grantowego w ramach Programu "mPotęga"

Walczymy o Nagrodę Publiczności ! Nasza szkoła zgłosiła się do programu "mPotęga" , organizowanego przez Fundację mBanku. Cieszymy się, że nasz projekt "Matematyczne śledztwo w Trójce", który jest adresowany dla uczniów klas IV – VI i rodziców otrzymał dofinansowanie  w wysokości 5000 zł. Łącznie wpłynęło 769 wniosków, z czego 262 szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i grupy pasjonatów matematyki otrzymały od Fundacji mBanku grant na realizację swojego projektu edukacyjnego. Ponadto trzydzieści najciekawszych pomysłów na inspirujące zajęcia z matematyki bierze udział w głosowaniu internetowym i ma szansę zdobyć dodatkowe 5000 zł.

 

 

 

 

 

Internauci z całej Polski  wybiorą najlepsze projekty biorące udział w IV edycji programu mPotęga. Pośród nich jest projekt naszej szkoły. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej https://mpotega.pl/glosowanie/. Najpierw należy się zarejestrować podając imię i nazwisko oraz adres e-mail i hasło. Następnie logujemy się i głosujemy. Można oddać po jednym głosie raz na 24 godziny na projekt  w każdej z kategorii (jeden w kategorii szkół podstawowych i jeden w kategorii szkół ponadpodstawowych). Głosowanie trwa od 19.06.2017 do 07.07.2017. Liczymy na Wasze głosy.

 

Projekt "Matematyczne śledztwo w Trójce” będzie realizowany od września do grudnia 2017 r. Zaplanowano m. in. obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia połączone z konkursami "Mistrz rachunku pamięciowego klasy, szkoły". Obędą się warsztaty „Matematycy na tropie brył”, „Matematyczne śledztwo z TIK-iem”,  Kodowanie z Scottie Go”. Rodzice będą uczestniczyć w Grze miejskiej oraz spotkaniu z pracownikami Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej "Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?" . Odbędzie się konkurs "Mistrz gier logicznych” oraz Międzyszkolny Konkurs Mikołajkowy. Będzie działał  Klub gier planszowych. Uczniowie wcielą się w rolę detektywów. Będą rozwiązywać matematyczną tajemnicę pełną brył, figur i miar. Zostaną wykorzystane  narzędzia TIK np. kody QR, Quizziz przy użyciu tabletów. Uczniowie będą budowali modele brył m. in. z klocków Reko, balonów, ziemniaków, łamigłówek  Happy Cube,  papieru oraz przygotują desery obrazujące przekroje walca. Będą współpracować w grupach ucząc się jedni od drugich. Dostrzegą użyteczność matematyki w życiu codziennym. W ubiegłym roku odbyły się m. in. Matematyczne Andrzejki, Warsztaty kulinarne z udziałem rodziców, Warsztaty z Scottie Go.


Data publikacji

26.06.2017 r.

Tekst i foto: Alicja Gawrońska, SP NR 3

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn