czerwiec
2018
18
poniedziałek
Elżbiety
Marka
Pauli

                          

  Strona główna

Nasi uczniowie na Pikniku Matematycznym w Warszawie

14 marca uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 wraz z opiekunem Izabelą Weichbrodt oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. wraz z opiekunem Alicją Gawrońską uczestniczyli w Pikniku Matematycznym w Warszawie. Było to podsumowanie III edycji  programu edukacyjnego „mPotęga”, prowadzonego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.  To program grantowy, który dotyczył wsparcia projektów edukacji matematycznej.

 

 

 

 


SP Nr 1 realizowała projekt Matematyczne Rozgrywki Intelektualne „Matematyczna Jedynka”, w którym brali udział uczniowie klas III – VI wraz z rodzicami. Jego celem było zainteresowanie uczniów różnymi obliczami matematyki. Pasjonaci matematyki zaangażowali się w gamifikację z wykorzystaniem aplikacji LearningApps, quizizz i triv.in, pracę metodą projektu czy Matematycznych Stacji Badawczych. Wykorzystali znajomość języka programowania Scratch do konstruowania figur geometrycznych podczas Tygodnia Kodowania, zagrali w gry matematyczne i logiczne m.in. podczas VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nawiązali rywalizację z rodzicami podczas „Rodzinnego wyścigu” przy korzystaniu z aplikacji MathDuel. Wykorzystali narzędzia TIK do tworzenia prezentacji multimedialnej. Zmierzyli się w turnieju sportowym, pieczeniu ciast oraz konkursach fotograficznym i rachunkowym. Otrzymane w ramach grantu fundusze w wysokości 5 tys. zł. wykorzystane zostały na zakup laptopa oraz gier planszowych.

 

 

Na terenie SP Nr 3 realizowany był projekt „Matematyka wokół nas”, w którym brali udział uczniowie z klas IV – VI i ich rodzice. Szkoła uzyskała grant w wysokości 5 tys. zł, który został wykorzystany m. in. na dwóch zakup tabletów oraz gier planszowych, które wzbogaciły „Szafę gier” w klasie matematycznej. Niektóre gry wykorzystano jako nagrody w organizowanych konkursach szkolnych oraz Miejsko – Gminnego Konkursu Matematycznego „Czar Par”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Warsztaty kulinarne oraz Warsztaty Scottie Go, które odbyły się w ramach Tygodnia Kodowania. Uczniowie chętnie brali udział w konkursach zorganizowanych podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Działał Klub Gier Planszowych. Dla rodziców zorganizowano spotkanie z pracownikami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Krotoszyna „Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?”.

 

W Centrum Nauki Kopernik w czasie pikniku spotkały się dzieci, młodzież i nauczyciele, którzy podczas realizacji projektu pokazywali, że nauka matematyki nie musi być trudna
i nudna. Uczniowie uczestniczyli m. in. w prezentacji  „Podziwu godna liczba Pi”, przeprowadzonej przez dr Łukasza Badowskiego. Uczestnikom Pikniku Matematycznego udało się ustanowić rekord Polski – Najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi: 149,7 metrów  i 330 osób. Ponadto wszyscy uczestnicy zwiedzili wystawy w Centrum Nauki Kopernik.  Dla uczestników wydarzenia czekały stanowiska matematyczne z grami i łamigłówkami przygotowane przez wolontariuszy z Projektora Wolontariat Studencki.

 

Wszyscy wspaniale spędzili czas na zabawie i ciekawym sposobie zgłębiania tajników matematyki. Było to możliwe dzięki pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski  Macieja Bratborskiego, który zapewnił nam dojazd do Warszawy, za co serdecznie dziękujemy.

              

 

Data publikacji 20.03.2017r.

Tekst i foto: Alicja Gawrońska, Izabela Weichbrodt

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn